Безконтактні картки

Безконтактні картки – використовуються для розмежування доступу або в платіжних системах, це загальна назва безконтактних пристроїв на інтегральних схемах (ІС). В даному випадки мається на увазі як нові 13,56 МГц RFID-карти так і старі 125 кГц.

На сьогоднішній день безконтактні картки описані в стандарті ISO 14443 (proximity card). Є так само стандарт ISO 15693 (vicinity card). У безконтактних карток свій діапазон дії 0-15см. Це дуже зручно при застосуванні. Можна не діставати картку для зчитування з кишені або гаманця. Їх вигідна ціна дозволяє застосовувати їх на підприємствах з великим числом працівників. Вони широко використовуються для і відвідувачів кінотеатрів, метро або великих офісів.

Безконтактні картки застосовують LC-схему. Основними елементами є ІС, конденсатор і котушка індуктивності. Пристрій читання генерує електромагнітне поле, яке викликає струм в котушці, він заряджає конденсатор, а той, у свою чергу, віддає енергію ІС. Отримавши таким чином підзарядку мікрочіп, через котушку передає дані з пам’яті карти на пристрій, що зчитує інформацію.

Безконтактні картки Proximity

EM-MARIN

Ці радіочастотні безконтактні карти їх ще називають мітки, Em-Marine на сьогоднішній день найбільш поширені в Україні. Вони являють собою основу, всередині якої розміщена антена і проксіміті-чіп. Від смарт-карт MIFARE, Метка EM-Marine відрізняється працюючи в частотному діапазоні 125 Кгц. Вона доступна тільки для зчитування і має дальність дії до 70 см (зазвичай – 5-10 см.). БСК EM-Marine має в собі досить невеликий за розміром не-перезаписуваний індивідуальний код довжиною до 64 біт, який зчитує і ідентифікує встановлений кард-рідер.

Для чого використовують безконтактні ідентифікаційні карти Em-Marine:

застосування в організації доступу на паркування автомобілів, стоянки, атракціони, фітнес-клуби та ін.;

широко використовують в контролі маршруту переміщення водіїв, менеджерів, торгових представників та ін.;

пропуск в установи, лікарні, готелі, санаторії, інститути та ін.;

для контролю над доступом і розрахунком робочого часу в організаціях;

MIFARE®

Смарт-карта MIFARE® на перший погляд це пластикова карта (86х54х0,8 мм.), Але всередині неї розміщена мікросхема (чіп) із захищеною пам’яттю, приймач, передавач і антена. Вся пам’ять розбита на 16 секторів, а загальний обсяг пам’яті цієї карти становить 512 біт, 1 Кб або 4 КБ а. Кожен сектор цієї карти складається з 4 блоків (3 інформаційних і 1 для зберігання ключів). Мінімальний термін зберігання даних в пам’яті карти MIFARE® становить 10 років, а число циклів запису – близько 100 000.

Карти MIFARE® працюють на частоті 13,56 МГц. Відстань на якому зчитуватися інформація і відбувається взаємодія, визначається потужністю передавача зчитувача і чутливістю приймача карти. Важливо знати що, тільки після взаємної ідентифікації секретного ключа (коду) дані з карти передаються на зчитувач, записаного в сектор пам’яті карти і зберігається в зчитувачі у відповідній програмі. В основному, дистанція зчитування карт MIFARE® становить 5-10 см., В окремих випадках до 70 см.

Ексклюзивність кожної карти MIFARE® складається в присвоєному їй індивідуальному номері, який записують в один із секторів пам’яті при розробці на заводі. З таким номером випускається тільки одна карта. Найчастіше використовується в якості ідентифікаційного коду в системах контролю і управління доступом. У чіпі карти використаний апаратний крипто-процесор для захисту, збереженої на ній інформації, який реалізує алгоритми шифрування даних, що передаються смарт картою зчитувача.