Вимоги до макету пластикової карти

Макет має бути виготовлений в програмі Adobe Illustrator (збережений до 10 версії), Corel Draw (збережений 7-13 версій) або Adobe Photoshop.

Требования к макету пластиковой карточкиУсі векторні елементи в сюжеті карти необхідно переводити у векторні формати *.ai, *.cdr, *.eps. Усі растрові елементи слід подавати у форматі *.tif (режим CMYK) з розрішенням 300 dpi. Допускається використання і інших форматів, проте для їх уточнення слід зв’язатися з дизайнерами нашої компанії.

Шрифти, використовувані в макеті, зобов’язані бути переведені в криві або подані в окремій теці. Якщо в макеті використовуються прості кольори (Pantone), то слід повідомити дизайнера про відповідний файл при передачі макету. Необхідно виконувати макет в масштабі 1:1, використовуючи колірну систему CMYK.

Макет і усі необхідні файли можна передавати за допомогою електронних каналів зв’язку (електронна пошта і інше), на CD/DVD ROM, або Flash – drive USB.

При побудові зображення необхідно залишати по кілька мм в кожну сторону запасу фону, необхідних для вирубування. Таким чином, розмір карти має складає 90 х 57,2 мм. В готовому виді (після вирубки) карти мають 86*54 мм. Усі елементи сюжету (за винятком тих, що потрапляють під обріз) слід розташовувати на відстані не менше 3-4 мм від краю карти (мається на увазі від готової 86*54 мм карти), підписного і стирального полів, а також магнітної смуги.

Пластикові карти з магнітною смугою. Особливості експлуатації і запису інформації на них.

Магнітна смуга є носієм інформації, обмеженим об’ємом пам’яті, що володіє. Карти з магнітною смугою розрізняють по напруженості магнітного поля: LoCo (Low Coercitive – низькокоерцетивні, використовують струм силою в 300 ерстед) і HiCo (High Coercitive – висококоерцитивні, використовують струм силою в 2750 ерстед).

Відмінність між описаними підвидами в надійності і довговічності. Карти HiCo значно перевершують аналог з полем LoCo за цими критеріями. Природно карти з полем HiCo коштують дорожче, і використовуються виключно при необхідності захистити інформацію і використати її впродовж тривалого проміжку часу.

Проте в деяких випадках рентабельніше використання карт з полем LoCo. Як, наприклад, при виготовленні дисконтних карт, використовуваних відносно рідко, і впродовж обмеженого проміжку часу. Зовні обидва види смуг відрізняються лише кольором: HiCo має чорний відтінок, а LoCo – коричневий.

Прочитування інформації робиться за допомогою спеціального пристрою – рідера. У стандартному варіанті магнітна смуга розташовується в 4 мм від верхнього або нижнього краю карти, і має ширину 12,5 мм (0,5 дюйма).

На магнітній смузі розташовані три доріжки, на які і робиться запис інформації. Проте зазвичай задіюється лише одна доріжка – друга, тоді як дві ті, що залишилися порожні. Але в деяких випадках (приміром, при створенні платіжних банківських карток), доводиться задіяти усі три доріжки.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ, що на магнітну смугу можна записувати виключно латинські букви, спроба записати кирилічні символи викличе помилку.

1 доріжка. Допускається запис цифр і букв, що займають не більше 76 позицій. Дозволені символи QWERTYUIOPASDFGHJKLZXCVBNM1234567890: ; = + ( ) – ‘ – (клавіша “ ‘ Э) ! @ # ^ & * / (зверніть увагу, що дозволено використати лише заголовні букви). На початку рядка ставиться “%”, а у кінці рядка “?” (означає кінець запису на смугу).

2 доріжка. Допускається запис цифр (1234567890), а також знаку “=”, та займають не більше 37 позицій. Усі пробіли замінюються на знак “+”, а знак “?” означає кінець запису на смугу. Спочатку рядка ставиться знак “;”.

3 доріжка. Допускається запис цифр (1234567890), а також знаку “=”, та займають не більше 104 позицій. Усі пропуски замінюються на знак “+”. Як і в попередніх двох випадках на початку і у кінці рядка ставляться знаки: “_” і “?” відповідно.

Нанесення смуги для підпису і правила її розташування.

Смуга для підпису створюється шляхом використання спеціального матеріалу, що допускає нанесення чорнила. Спроба стерти або змінити підпис призводить до неодмінного руйнування усього шару без можливості його відновлення.

Розташування і розмір смуги для підпису не мають чіткої регламентації, і можуть вибиратися довільно. Рекомендується розташовувати поле не ближче 2 мм до краю карти.

Якщо на карті розташовуються і магнітна смуга, і поле для підпису, необхідно розташовувати їх так, щоб поле для підпису не входило в контакт з прочитуючим пристроєм. При недотриманні цього правила поле почне руйнуватися, і засмічувати рідер. Між цими полями необхідно робити відступ не менше 4-5 мм.

Використання тиснення на пластикових картах.

Розташовуючи поле для тиснення на карті необхідно робити відступ не менше 1 мм від лівого і правого краю, і не менше 3 мм від нижнього і верхнього краю. Допускається відбиток (кліше) не більше 15 мм по вертикалі. Його розмір по горизонталі не повинен перевищувати при цьому 40 мм (при 10 мм по вертикалі – 80 мм по горизонталі).

Ембосування пластикових карт.

Одним з найбільш поширених способів персоналізації карт є ембосування. На карті при цьому видавлюється певний текст або набір символів. Подальше покриття тексту і символів фольгою називається типуванням. Важливо, що ембосування карти допускається лише при горизонтальній орієнтації останньої.

Шрифти, вживані при ембосуванні, ділять на два види по своїх розмірах: великий – Farrington OCR (висота символів 4,5 мм), і малий – Standart Gothic і Cyrillic (висота символів 3 мм).

Великим шрифтом можна друкувати виключно цифри (0123456789). Малий шрифт допускає друк заголовних букв латиниці і кирилиці, цифр, а також символів ., ‘ – / &.

При використанні великого шрифту можна нанести до 20 символів з пробілами. А при використанні малого шрифту – до 30 символів з пробілами.

За вимогами стандарту ISO 7811-3 поле з ембосуванням має бути розташоване на відстані не менше 5-7 мм від краю карти. За наявності інших елементів (магнітна смуга, поле для підпису), слід робити відступ не менше 3 мм від краю кожного поля. Ще в процесі створення макету краще всього заздалегідь врахувати розташування поля з эмбоссированием з обох боків карти.

Друк штрих-кода.

На пластикові карти можна наносити будь-які індустріальні види штрих-кодов. З найбільш популярних видів варто виділити UCC/EAN – 128, Code 2 of 5, Extended Code 3 of 9, Code 3 of 9, Code 128 (auto-select), Code 128 A, Code 128 B, Code 128 C, Code 93, EAN-8, EAN-13, Post Net, ANSI 3 of 9, UPC – A, Interleaved 2 of 5. На території країн СНД найбільше поширення отримали штрих-коды EAN-13, Code-39 і Code-128.

Довжина штрих-кода безпосередньо зумовлюється об’ємом кодованій інформації, а також типом коду. Висота штрих-кода не має бути нижча 10 мм. При розташуванні слід робити відступ не менше 3 мм від країв карти, а також від магнітної смуги.

Розміщуючи штрих-код на макеті, слід врахувати мінімальний допустимі розмір при друці вибраним способом. Це дозволить уникнути труднощів з подальшим прочитуванням штрих-кода. Штрих-код друкується чорним кольором на білому фоні. Інші варіації і гра з відтінками може понизити якість прочитування інформації. Спочатку випускається один пробний зразок для тестування карти на устаткуванні замовника.

Процес виготовлення картки

1. Створення макету карти в якому-небудь графічному редакторові.
2. Нанесення отриманого зображення на два окремі листи пластика.
3. Створення двосторонньої карти з чотирьох різних шарів: шар ламінату (товщина 0,08), пластик (товщина 0,3 мм), пластик (товщина 0,3 мм), шар ламінату (товщина 0,08). Сумарна товщина карти складає 0,76 мм.
4. Процес ламінування карти (робиться в спеціальному прес-ламінаторі), внаслідок чого усі шари карти зливаються в монолітну масу.
5. Вирубування окремих карт по заданих розмірах (робиться на вирубному штампі).
6. При необхідності робиться персоналізація карт (эмбросированние, нанесення штрих-кода, магнітної смуги і іншої).
Розміри пластикових карт регламентуються вимогами ISO – 7810 “ідентифікаційних карт – фізичні характеристики”. Відповідно до поставлених норм карти мають наступні розміри:

* ширина карти 85,595 мм (допускається відхилення -/+ 0,125 мм);
* висота карти 53,975 мм (допускається відхилення -/+ 0,055 мм);
* товщина карти 0,76 мм (допускається відхилення -/+0,08 мм);
* радіус в кутах карти – 3,18 мм.

Зміна товщини карти в деяких випадках є необхідною умовою.